• Мода / Fashion
 • Taste the Feeling

  Ова не е реклама за Кока Кола 🙂 туку спој на ретро ентериерот во Twins Kitchen & Bar , во кој доминира вратата во форма на винтиџ Кока Кола фрижидер, кој го спојува едниот дел на кафичот со другиот + Кока Кола шише + лежерен оутфит + неколку минути за фоткање додека ги чекаме хамбургерите.

 • Мода / Fashion
 • Марела: 10 години во МК

  Италијанскиот ексклузивен бренд, Marella го прослави 10-от роденден од неговото постоење во Македонија. Домаќин на прославата беше Магнетик груп, чиј тим подготви прекрасен коктел за гостите со музика за џускање и попуст од 15%. Есенската колекција нуди прекрасен избор на парчиња со едноставен крој и рамни линии, збогатени со прекрасни принтови. Ви пренесувам дел од атмосферата. […]

 • Мода / Fashion
 • Златниот час / The Golden Hour

  Во фотографијата, како и кинематографијата, златниот час, исто така познат како магичен час, е времето непосредно по изгрејсонце или пред зајдисонце, кога сончевата светлината е топла, мека, кадифена. За време на овој час, сонцето природно ги осветлува сите линии на објектот, за разлика од онаа директна и нападна светлина која паѓа врз објектот кога сонцето е во зенитот, притоа изобличувајќи […]

 • Мода / Fashion
 • Читај!/ Read!

  Овој пат појдов во „Или-или“ со цел да си ги купам книгите на трите финалисти за роман на годината 2016: „Телото во кое трeба да се живее“ од Петар Андоновски, „Три минути и 53 секунди“ од „Берт Стајн“ (Бранко Прња) и „Невидливи љубови“ на Владимир Јанковски, мојот фаворит. Кој беше вашиот фаворит? Пишете препорака за […]

 • Мода / Fashion
 • Succulent Green

  Сукулентите се растенија за секого.  Tие успешно се развиваат  и во рацете на неумесните и заборавените. Овој тип на растение не бара многу грижа, но тоа не значи дека треба да го запоставите, сепак претставува живот. Доволно е да се постави на место каде што има умерена светлина и  да се наводенува еднаш на две недели. Покрај ова, сукулентите со […]

 • Мода / Fashion
 • Monday Blues

  Сите понекогаш си патиме од таканаречените Monday Blues или понеделничка летаргија. Понеделник за многумина е почеток на работната (школска и студентска) недела. За оние во оваа категорија, понеделник значи и будење во 5ипол, 6, 6ипол, туширање, шминкање, пеглање (на брзина), облекување, правње кафе, смуди или чај и припремање на ручек за работа. Понеделничка летаргија најчесто се јавува кај луѓето […]

 • Мода / Fashion
 • T²= Towel Turban

  Кога одите на плажа и со себе носите многу работи, олеснете си го товарот: пешкирот замотајте го на глава; ем ќе ве штити од сонце, ем ќе биде вашиот cool моден додаток. Што мислите? wearing: Stradivarius skirt, Promod shirt, Rayban sunglasses photos by Mitze