• Мода / Fashion
 • Стилски трикови во бременоста #3

  Мојот омилен дезен се дефинитивно пругите, без разлика дали станува збор за црно-бела комбинација, класично морнарска или пак други бои. Често пати знам да ги разиграм пругите со друг дезен, на пример цветен (што најчесто може да се види во кул откачените парчиња на Desigual) или пак друга боја. Во текот на бременоста од почетокот […]

 • Мода / Fashion
 • Стилски трикови во бременоста #2

  Широки здолништа со висок струк и ластик. Самиот ластик овозможува прилагодување на здолништето над мешето без да се издеформира неговиот облик.  Исто така, ова е одличен начин да ги носите вашите омилени кошули, и притоа да ги камуфлирате незакопчаните копчиња во пределот на мешето 🙂 © photos by Mitze

 • Мода / Fashion
 • Стилски трикови во бременоста #1

  За сите идни мајки, најпрвин честитки! За сите останати, повторно добредојдовте по едно мини отсуство. По многуте комплименти добиени од познати, како и непознати, за мојот стил во бременоста, решив да ги споделам со вас моите дневни комбинации, како и трикови кои можете да ги изведете со вашите стари облеки додека мешето полека расте 🙂 […]

 • Мода / Fashion
 • Белград

  Белград плени со својот дух, со своите граѓани, со својата култура, архитектура и историја. Иако лузните од неодамнешното минато, физички отсликани врз некои згради низ градот се видливи и за окото на еден обичен турист, се чини дека градот успеал да си го зачува својот непогазлив дух, грандиозностa, но и топлината, кои му доликуваат на еден главен град, […]

 • Мода / Fashion
 • Фустанот на тетка ми

  Во еден од моите поранешни постови имав споделено една стилска комбинација која се состоеше од еден мој розов џемпер и едно здолниште на мајка ми кое веќе подолго време спиело заборавено во еден ќош на нејзиниот орман. На сите ни е познато дека модата е позната по нејзиното циклично движење: заминувањето и враќањето на трендовите. […]

 • Мода / Fashion
 • Во пресрет на пролетта: обои ме зелено

  Новата колекција на Марела нуди живи прекрасни принтови кои го навестуваат будењето на природата, а воедно и доаѓањето на моето омилено годишно време: пролет! Го препознав мојот стил во парчињата на пролетната колекција, посебно моето омилено парче: ѕвонести сукњи со висок струк. Ве оставам во дружба на Калиопи 🙂 во соработка со Магнетик и Марела […]

 • Мода / Fashion
 • Џемпер од шеќерна волна / Cotton Candy Sweater

  Оваа година зимата се чини долга, сива и летаргична. Често пати во текот на денот се замислувам како се вклопчувам како мало животинче во сопственото дувло и ја преспивам зимата и нејзиниот студ. Јас сум од оние кои претпочитаат зима на планина, а не во град, каде сè се замрзнува, осивува, а потоа полека се претворува […]

 • Мода / Fashion
 • Скршнување од зимското сивило

  Кон крајот на минатата година учевствував во моден предизвик организиран од C-THRU MACEDONIA во соработка со модните блогерки Александра од Majestic by Alex и Даниела од DGjurovska. Дигиталната активација на брендот беше кампањата со тема Make a Statement. Како победник, бев наградена со ваучер од ЗАРА и заедно со Александра и Даниела се впуштивме во […]