• Соработки / Collaborations
 • Fit & Strong #3месециТФМ

  Мојот три месечен циклус на вежбање со термофизичката метода (#3месециТФМ) во Fit Family го заокружив со одлични резултати.  Вкупно имам изгубено 20 цм во обем на различни делови од телото, и минус 5 килограма. Ги стопив маснотиите, а ја зголемив мојата мускулна маса. Метаболизмот ми се подобри и по секој тренинг се чувствувам енергично и […]

 • Соработки / Collaborations
 • Со термофизичката метода до подобри резултати

  Мојата приказна со Fit Family продолжува. По два месеца вежбање со термофизичката метода моето тело е значително позатегнато, метаболизмот ми е подобрен, а по секој тренинг се чувствувам исполнето и енергично. Благодарение на разновидните вежби кои ги нуди термофизичката метода и кои таргетираат повеќе групи на мускули на рацете, градите стомакот, грбот, задникот и нозете, […]

 • Соработки / Collaborations
 • Во здраво тело, здрав дух: 3 месеци термофизичка метода со Fit Family

  Fit Family не е само уште едно фит студио во Македонија. Тоа е студио каде што тренерите им се целосно посветени на клиентите, не само во поглед на вежбањето и исхраната, туку и на целoсниот начин на водење здрав живот. Она што навистина ми се допаѓа во Fit Family е свесноста дека не постои еден […]

 • Соработки / Collaborations
 • Пруги и карнери

  Еден од моите омилени принтови се пругите, во било кoja боја и комбинација. Црно белите пруги се класика, без разлика дали ги носите на блуза, кошула, блузон, сукња или панталони. Оваа комбинација разиграна и освежена со црвена блуза со карнери ме потсети на мојот Париз, односно на препознатливиот таканаречен бретонски стил, па оттаму и инспирацијата […]

 • Соработки / Collaborations
 • Warm and cozy, dressy and sparkly with Magnetik Group

  Заедно со модната блогерка Емилија од Miss Urban Vibe и Магнетик груп, решивме да го прошараме зимското сивило, а воедно да ви дадеме стилски идеи за празничните дружења, како и идеи за поклони со кои би ги израдувале вашите најдраги. Penny Black & Marella Yamamay Penny Black Yamamay Marella Marella & Max Mara Weekend photos […]