Бомбици Валенсија

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

1 и пол чаша бадеми се мелат во сецко додека не се добие брашнеста структура и потоа се додаваат:

– 6 излупени урми*

– 6 суви сливи

– 1 чажица кокосово масло

– 1 лажица сируп од агаве

Состојките се мелат во сецко 1 минута, се формираат бомбици и по желба може да се декорираат со брусница.

Се препорачува да се остават 30 минути во замрзнувач за да се стегнат.

*урмите потопете ги во топла вода 10 минути за полесно да можете да ја отстраните лушпата.

1 чаша = 200 мл

 

Sharing is caring!

Leave a Reply