Пруги и карнери

Еден од моите омилени принтови се пругите, во било кoja боја и комбинација. Црно белите пруги се класика, без разлика дали ги носите на блуза, кошула, блузон, сукња или панталони. Оваа комбинација разиграна и освежена со црвена блуза со карнери ме потсети на мојот Париз, односно на препознатливиот таканаречен бретонски стил, па оттаму и инспирацијата да го збогатам оутфитот со беретка. Voilà!

Во соработка со Magnetik

колекција пролет-лето на Марела

фотографии на Елена Фиданска

 

Sharing is caring!

Leave a Reply