Киш со сливи/ Plum Quiche

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Состојки:

тесто база:

230 г брашно

120 г путер

прстофат сол

3-4 лажици вода

прелив:

10-13 сливи

110 г шеќер

4 лажици млеко

4 лажици павлака

2 јајце

1 лажичка екстракт од ванила

6

IMG_1149

new

Припрема:

Тесто база: 

Во една здела ставете ги брашното и солта. Потоа додатете го путерот исечен на мали коцки. Гмечето го путерот и брашното меѓу прстите, а потоа додате вода. Продолжете да гмечите со прстите, или употребете миксер за да ја соедините смесата. Откако добро ќе ги изгмечите и соедините состојките направете една топка, завиткајте ја во проѕирна фолија и ставете ја во фрижидер 20 мин. За тоа време загрејте ја рерната на 200 степени. Извадете го тестото и убаво распространете го во сад за печење. Ставете го да се пече 15 минути.

Во меѓувреме со миксер измешајте ги јајцето и шеќерот додека смесата не побели и потоа дадајте го млекото, павлаката и ванилата.  Сливите пресечете ги на пола и извадете ги коските. Тестото извадете го од рерна и врз него наредете ги половинките слива и прелијте ги со смесата. Вратете го кишот во рерна да се допече уште 15-20 минути.

Пријатно јадење.

Споделете ги вашите коментари, идеи или фотки од овој рецепт.

8

10

Sharing is caring!

Leave a Reply